spinal touch
Oficiální centrum a školící středisko metody SPINAL TOUCH garantované mezinárodní asociací Ishta Spinal Touch

Spinal Touch

Metoda Spinal Touch je velice jemná neinvazivní a příjemná doteková terapie, při které se pomocí jemných doteků stimulují terapeuticky účinné body a reflexní zóny nacházející se na hýždích, zádech, krku, hlavě a na břiše. Tato metoda působí na tělo holisticky, v mnoha úrovních zároveň (fyzické, biochemické, emocionální, energetické,… ), proto jí řadíme mezi „širokospektrální metody“. Nesnaží se řešit pouze dílčí problémy, ale vychází z předpokladu, že je třeba harmonizovat celek, nikoli pouze jistou ohraničenou tělesnou část v níž se projevuje určitý symptom. Odstraní-li se překážky a sladí celek, tak si tělo už samo najde svoji cestu k ozdravění. Spinal Touch tedy pomáhá aktivovat a optimálně využívat vlastní regenerační a samoléčebné schopnosti organismu pro dosažení vnitřní rovnováhy.
 
Metoda Spinal Touch je používána při problémech kostí, svalů, jednotlivých orgánů, při psychosomatických poruchách. Především je však zaměřena na oblast páteře, srovnání funkčního napěťového těžiště a držení těla. Dále na odstranění následků každodenní psychické i fyzické zátěže a především stresu, jenž se v těle stále hromadí. Pro její bezpečnost, šetrnost a nenáročnost na vybavení si získala mnoho příznivců na celém světě, především pak v USA, Kanadě, Velké Británii, Španělsku a Austrálii.
 
Při provádění metody Spinal Touch dochází k vyrovnání a uvolnění pánevní oblasti, k napravení funkčního napěťového těžiště těla, jenž se nachází na přechodu posledního obratle bederní páteře a křížové kosti a k navození uvolnění celé struktury páteře a jejího okolí (tj. k uvolnění napětí ve svalech, fasciích, vazivu, ale i přilehlých orgánů a dalších tkání). Díky tomuto uvolnění a srovnání pánevní oblasti se páteř může začít jakoby samovolně přirozeně vracet do správné pozice.
   Při terapii Spinal Touch se uvolňují z tkání odpadní látky, laktáty a metabolity, čímž dochází k určité detoxikaci těla. Dále se aktivují samoléčebné mechanismy a zlepší se tok energie v těle. Jak již bylo výše zmíněno, tato technika napomáhá také zlepšení funkcí orgánů, především pak trávicího a vylučovacího systému. Metoda Spinal Touch také výrazně působí na celý nervový systém a na náš psychický stav, který velice úzce souvisí s naším postojem, držením těla a zdravím.
 
 
  
Dr. Mary Staggs při své návštěvě České republiky odpovídala na otázku:
 „Na co je tedy metoda Spinal Touch zaměřená?“
 takto: „Je těžké říci, na co přesně tato metoda je. Ano, je pravda, že téměř každému dokáže Spinal Touch po nějaké době pomoci s různými problémy v oblasti páteře a s chybným držením těla. To ale nemusí být vždy hlavní problém. Řekla bych, že metoda Spinal Touch pomůže vždy tam, kde je to nejvíc třeba. Působí tedy v těch oblastech, kde je největší oslabení či disharmonie. Metodu Spinal Touch bych doporučila každému, bez rozdílu věku, či zdravotního stavu. Podívejte, v srpnu (2006) mi bylo 69 let a Spinal Touch mě pomáhá udržovat stále čilou, navzdory mému nabitému programu. Zkrátka, dodává mi energii, sílu a pocit pohody. Na klinice v Salt Lake City jsme si po velmi náročných dnech, kdy byl unavený skoro každý, vzájemně prováděli ošetření Spinal Touch. Výkonnost zdravotníků pak byla až neuvěřitelná. Pro upevnění svého zdraví se snažím používat Spinal Touch kdykoli to jenom jde. Dále používám přírodní krém F.M.S., který bude již brzy k dostání i u Vás a vše kombinuji s užíváním mého detoxikačního přístroje Mary Staggs Detox.“
 
Závěrem lze tedy říci, že metoda Spinal Touch přináší rychlý, účinný a neinvazivní způsob, jak zlepšit náš zdravotní stav, pomoci a ulehčit od bolesti a srovnat naše držení těla, jenž o nás vypovídá více, než si mnozí myslíme.
 
 
 
Jak často je potřeba metodu Spinal Touch absolvovat?
 
- Akutní problém, či bolest:  1x až 3x v průběhu 14ti dní
 
- Srovnání těžiště a zlepšení osového držení těla: 5x až 10x vždy ob týden
 
- Vážnější problémy:  Nelze říci. Záleží na konkrétním stavu klienta.
 
- Preventivně:  Čím častěji, tím lépe. (Nejkratší odstup je však 3 dny.)
   
 
aktuality

----------------------
Spinal Touch byl prezentován a oficiálně představen na XVI sjezdu společnosti RFM (rehabilitační a fyzikální medicíny) v Luhačovicích. Foto ZDE.